Nech požehnané sú tieto dary a pochválené ....

Autor: Peter Kuzmišín | 27.9.2007 o 8:08 | Karma článku: 4,30 | Prečítané:  1329x

Nech posvätené sú tieto dary a pochválené bytosti cez ktoré sa k nám dostali. Jedlo, vec taká prirodzená a nutná. Ale môže nám jedlo dať viac ako dáva? Tento článok bude o jedle, ale tak trochu ináč. Magicky.

Nech posvätené sú tieto dary a pochválené bytosti cez ktoré sa k nám dostali.
(Osobne mám radšej slovíčko posvätené ako požehnané.)
Mohlo by sa zdať, že táto veta je výmyslom kresťanov, ale nie je. Áno je pravda, je zaznamenané, že J.K. (Džej Key -inač volaný Xesus) požehnal jedlo pri poslednej večeri.
Ale je celkom isté, že to robili aj naši dávni predkovia. Legendy vravia, že naši predkovia prv ako začali jesť či piť, obetovali Mokoši-matičke Zemi.

Obetina je magickým obradom, sprevádzaná magickým zaklínadlom. V prípade jedla to je:

Nech posvätené (požehnané) sú tieto dary a pochválené bytosti cez ktoré sa k nám dostali.

A prečo vlastne vykonať magický obrad posvätenia - požehnania jedla a pochválenia bytostí ktoré sa na príprave jedla podieľali?

Je to jednoduché.
Jedlo je totiž médium ktorým dodávame nášmu telu energiu potrebnú pre život. Nie je to však LEN energia bielkovín , sacharidov, tukov a čo ja viem ešte čoho. Jedlo má tú úžasnú vlastnosť, že môže niesť aj myšlienku. Je celkom isté, že jedlo navarené s láskou a úsmevom nám bude chutiť omnoho viac a teda prospeje nášmu telu viac ako rovnaké jedlo navarené s nechuťou, spechom či dokonca hnevom.

Sme tým čo jeme. Ak jeme SVETLO, SVETLOM sa staneme.
Svätiť - Svietiť. Magický obrad posväcovania (ekvivalentom je požehnanie), je obrad dodávajúci duchovné svetlo a zároveň očisťujúci posvätené od negatívnych energií.
Tento obrad je obradom prosby o to aby jedlo nám prinieslo úžitok.

Pochválenie bytostí je obrad poďakovania a vzdania úcty všetkým bytostiam, ktoré sa podieľali na tom, že sa energia udržujúca nás pri živote dostala až k nám. Je to poďakovanie Zemi, Vode, Vzduchu a Ohňu. Je to poďakovanie tomu kto zasial a zožal. Poďakovanie tomu kto navaril. Poďakovanie je poslaním svetla bytostiam, ktoré darovali svetlo nám. Čím viac dáme, tým viac dostaneme.

A preto vždy keď ideš jesť, a je jedno či si jedlo pripravil sám, kuchár v reštaurácii alebo hoci aj v McDonalde, ZASTAV SA! A...

Nech posvätené sú tieto dary a pochválené bytosti cez ktoré sa k nám dostali.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?